Jakie wybrać drzwi do nowego mieszkania?

Jakie wybrać drzwi do nowego mieszkania?

Za moment będziesz mieć już klucze do własnego mieszkania, a zatem czas na wykończenie. Panele wybrane, kolory farb na ścianę także. Czas na drzwi – jaka szerokość, kolor i rodzaj będzie najlepszy?

Jak dobrać kolor drzwi do mieszkania?

Odpowiedź jest prosta. Zgodnie ze swoimi upodobaniami. W końcu to Twoje mieszkanie, w którym będziesz spędzać niemało czasu. Kolorów drzwi jest dokładnie tyle, że każdy znajdzie coś dla siebie. Najpopularniejsze w ostatnich latach to drzwi białe oraz bardzo jasne lub bardzo ciemne odcienie drewna. Buk, mahoń, sosna – to kolory ponadczasowe. Dziś jednak każdy z producentów drzwi jak DRE czy Porta Drzwi mają w swojej ofercie kilkadziesiąt modeli białych drzwi z różnymi akcentami, które bardzo dobrze dopełniają wnętrza. Pełna gama dotyczy także klamek, które potrafią odmienić nie tylko same drzwi, ale całe pomieszczenia. Plastikowe, chromowane, matowe/szczotkowane – mogą być dobierane do innych dodatków, np. mebli.

Rodzaje drzwi w domu

Drzwi drewniane

Są to z reguły pełne drzwi, dzięki czemu mają lepsze współczynniki przepuszczalności hałasu. Ponieważ są wypełnione wewnątrz, nadadzą się np. dobrze do pomieszczeń, w których planujemy słuchać muzyki, tak by nie przeszkadzać sąsiadom w bloku. Są też trwalsze na porysowanie, ale niestety także i droższe od innych rodzajów drzwi.

Drzwi z materiałów drewnopochodnych

Drzwi z materiałów drewnopochodnych to najpopularniejsze z drzwi z uwagi na stosunek ceny do jakości. Z zewnątrz nie różnią się za wiele od drzwi drewnianych, jednak gorzej radzą sobie z hałasem. Dostępna jest pełna gama kolorystyczna i mnóstwo wzorów, które dobierzesz indywidualnie do wnętrza.

Drzwi szklane

Kiedyś zarezerwowane dla sklepów, dzisiaj dość często montowane w domach i mieszkaniach. Takie drzwi do łazienki czy garderoby można spotkać już bardzo często. Są efektowne i podkreślają styl w pomieszczeniach, ale niestety jednocześnie są dość drogie i nieco trudniejsze w utrzymaniu – zostają na nich brzydkie ślady palców, a jak mamy zwierzaka to wiele śladów jego obecności będzie na takich drzwiach widać.

Drzwi przesuwne

Kiedyś kojarzyły nam się głównie z harmonijkami z plastiku, które po kilku użyciach skrzypiały i szybko ulegały zniszczeniu. Dziś są ciekawym elementem wystroju – wielu producentów oferuje gotowe rozwiązania, jednak najbardziej interesujące są te z indywidualnych projektów, z wymyślnymi prowadnicami i materiałami na same drzwi, np. gruba plexi, lub stare drzwi po renowacji. Takie drzwi idealnie nadają się do małych mieszkań, gdzie nie ma wiele miejsca na standardowo otwierane drzwi lub po przeróbkach mamy problem z zamontowaniem dwóch par drzwi.

Drzwi zlicowane ze ścianą

To wciąż nowość w ofercie oraz ciekawe i świeże rozwiązanie. Polega na wbudowaniu ościeżnicy i zatynkowaniu jej równo ze ścianą. Drzwi mają wtedy wraz ze ścianą płaską powierzchnię, a większość z nich da się także pomalować zwykłą farbą. Polecane są zatem każdemu, kto lubi dość często zmieniać swoje wnętrza.

Nie wiesz jakie drzwi dobrać do mieszkania? A może potrzebujesz pomocy przy aranżacji całego wnętrza? Wykończenie pod klucz we Wrocławiu jest w PCG chętnie wybieraną opcją.

Galeria

Ulubione ()
System CRM dla deweloperów OneButton