W centrum, czy na obrzeżach? Poznaj wady i zalety obu lokalizacji!

W centrum, czy na obrzeżach? Poznaj wady i zalety obu lokalizacji!


W centrum czy na obrzeżach? Poznaj wady i zalety obu lokalizacji!
Zakup mieszkania to ważna decyzja, która wymaga nie tylko określenia budżetu inwestycji, ale również sprecyzowania jej przybliżonej lokalizacji. Wiele osób staje wówczas przed wyborem, jakie wybrać mieszkanie – w centrum czy na obrzeżach?

Mieszkanie w centrum czy na obrzeżach?

Tak naprawdę trudno jest znaleźć jednoznaczną odpowiedź na to pytanie. Zarówno mieszkania w samym centrum, jak i na obrzeżach miast mają wiele zalet. Podczas wyboru pod uwagę należy wziąć przede wszystkim swój budżet oraz indywidualne priorytety jak np. metraż, bliska odległość do pracy, szkoły lub przedszkola. Inne dylematy będzie miała rodzina z dziećmi, a innej odpowiedzi można udzielić na pytanie, jakie mieszkanie sprawdzi się dla singla.

Współczesne osiedla budowane są w miejscach doskonale skomunikowanych z resztą miasta. Często też z racji na rozbudowaną infrastrukturę łączą w sobie korzyści obu lokalizacji. Z jednej strony można tutaj liczyć na ciszę i wygodę, a z drugiej na dogodny i szybki dojazd do centrum oraz możliwość zrobienia zakupów i skorzystania z licznych lokali usługowych.

Zalety mieszkania w centrum

Mieszkanie w centrum kojarzy się z życiem w środku wydarzeń, z nieograniczonymi możliwościami zawodowymi i zakupowymi, a także z atrakcyjną ofertą kulturalną. Plusów takiego rozwiązania jest jednak zdecydowanie więcej.

Odpowiednia lokalizacja dla lubiących życie w sercu miasta

Mieszkanie w centrum znacznie ułatwia życie. W zasięgu ręki można mieć nie tylko biuro, ale również placówki oświatowe i zdrowotne, urzędy, liczne lokale usługowe, sklepy oraz punkty rozrywkowe. Dodatkowo centra dużych miast są doskonale skomunikowane z pozostałymi dzielnicami, dzięki czemu łatwo jest wszędzie dotrzeć w celach biznesowych lub towarzyskich.

Kultura i rozrywka na wyciągnięcie ręki

Osoby, które świetnie odnajdują się w miejskim życiu, bardzo chętnie korzystają ze wszystkich jego walorów. Niczym nieutrudniony dostęp do kin, teatrów i muzeów to jedno. W pobliżu znajduje się również mnóstwo restauracji i kawiarni, gdzie można miło spędzić czas ze znajomymi.

Pewność dobrej inwestycji

Zakup mieszkania w centrum rozwijającego się miasta to doskonały sposób na inwestycję. Rozwiązanie to sprawdza się zarówno w przypadku nabycia nieruchomości pod wynajem, jak i w celach mieszkaniowych. W obu przypadkach wartość mieszkania wciąż będzie wzrastała, a wynajem to doskonały sposób na dodatkowy zarobek.

Możliwość oszczędności na dojazdach

Mieszkanie w centrum pozwala pozbyć się problemu długich i uciążliwych dojazdów do pracy, urzędu lub szkoły. Ze względu na bezpośrednią bliskość wielu placówek, nie tracisz czasu i pieniędzy na dotarcie do wyznaczonego punktu.

Zalety mieszkania na obrzeżach

Coraz więcej osób decyduje się na zakup mieszkania na obrzeżach miast, co również może okazać się doskonałym wyborem. Kontakt z naturą to jeden z najlepszych sposobów na odpoczynek oraz regenerację sił po ciężkim dniu w pracy. Idealnym przykładem inwestycji zlokalizowanych blisko terenów zielonych są np. Victoria Apartments nad samym jeziorem Dąbie w Szczecinie lub wrocławskie Maślice i inwestycja Futuria z trzema parkami wokół. Takie miejsca to jeden z najlepszych wyborów dla rodzin z dziećmi i osób ceniących sobie bliskość natury.

Odpowiednia lokalizacja dla lubiących ciszę i spokój

Spokojna okolica i zieleń na wyciągnięcie ręki to jedna z najlepszych recept na zmęczenie i znużenie życiem w mieście. Szybki spacer po ciężkim dniu w pracy lub dbanie o formę w pobliskim parku mają wiele zalet.

Atrakcyjne ceny

Nie jest tajemnicą, że ceny mieszkań na obrzeżach większych miast są znacznie niższe od nieruchomości w ścisłym centrum. Dzięki temu za ten sam budżet można zamieszkać w zdecydowanie większym mieszkaniu, które nie wymaga kompromisów związanych z kwotą inwestycji.

Otwarta przestrzeń

Wiele osób żyjących w dużych blokowiskach narzeka na ścisk i brak przestrzeni, co może negatywnie odbijać się na samopoczuciu. Kameralne inwestycje na obrzeżach miast to nie tylko gwarancja świeżego powietrza bez limitów, ale również otwartej przestrzeni, która pomaga nabrać wiatru w żagle.

Możliwość posiadania własnego ogrodu

Otwarta przestrzeń wiąże się z jeszcze jedną ważną zaletą mieszkania na obrzeżach miasta. Jest nią możliwość posiadania własnego ogródka, jeśli wybierze się mieszkanie na parterze. Dzięki temu można urządzić swój prywatny kącik wypoczynkowy lub uprawiać rośliny.

Przyjazna i bezpieczna okolica dla dzieci

Niewielkie, kameralne osiedla na obrzeżach miast to wymarzone miejsce do życia dla rodzin z dziećmi. W takiej okolicy mieszkańcy otrzymują dostęp do nowych i bezpiecznych placów zabaw.

Jakie mieszkanie warto kupić?

Zakup mieszkania to kwestia indywidualnych upodobań oraz budżetu. Dzięki szerokiej ofercie nieruchomości można jednak znaleźć swoje wymarzone miejsce do życia. Zastanów się więc, na czym zależy Ci najbardziej i dopiero na tej podstawie wybierz dogodną dla siebie lokalizację!

Ulubione ()
System CRM dla deweloperów OneButton