Co oznacza wykończenie pod klucz i dlaczego warto z niego skorzystać?

Co oznacza wykończenie pod klucz i dlaczego warto z niego skorzystać?

Kupno mieszkania to nie tylko decyzja o tym, gdzie dokładnie, w jakim metrażu i jakim układzie pomieszczeń chcemy mieszkać. To też szereg możliwości, jeśli chodzi o wykończenie i aranżację wnętrz, które warto znać.

Decydując się jednak na nowe mieszkanie, nie zawsze jedyną opcją są mieszkania, w których wszystko, właściwie od zera, trzeba zrobić na własną rękę. Przeciwnie, coraz więcej osób decyduje się na zakup „mieszkania pod klucz”, ciesząc się licznymi korzyściami z takiej decyzji! Co to jednak w praktyce znaczy „wykończenie pod klucz”? Ile kosztuje takie mieszkanie? I dlaczego warto rozważyć taką opcję? Oto odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące tego rodzaju wykończenia!

Co to jest wykończenie mieszkania pod klucz?

Nowe mieszkanie nie musi oznaczać gołych ścian i braku podłóg, a tym samym wielomiesięcznego wykończenia wnętrz. Rozwiązaniem jest mieszkanie pod klucz, czyli przestrzeń w taki sposób zaaranżowana i przystosowana, że właściwie można już zwieźć swoje rzeczy oraz się wprowadzić. Wykończenie mieszkania pod klucz to opcja, która zakłada, że kupujemy mieszkanie nowe, ale kompleksowo wykończone i zaopatrzone w niezbędne elementy. W takich przestrzeniach pomalowane są ściany, położone podłogi i płytki, zamontowane zostają drzwi, wykończone oraz zdatne do użytku są m.in. kuchnia i łazienka. Oczywiście zakres wyposażenia i aranżacji w każdym przypadku może wyglądać nieco inaczej, w zależności od wybranej opcji – od bardzo podstawowego wykończenia, po kompleksowe z dopieszczonym każdym detalem. Różny może być także standard i jakość materiałów użytych do zaaranżowania i wyposażenia mieszkania. Taki ogrom możliwości sprawia, że kupno już wykończonego mieszkania staje się coraz poważniejszą alternatywą dla mieszkań w stanie deweloperskim, które niestety trzeba samodzielnie zaprojektować, zaaranżować i wyremontować od „A do Z”.

Ile kosztuje wykończenie pod klucz?

Nawet jeśli mieszkanie pod klucz wydaje się dla kogoś kuszącą opcją, często nie bierze się jej pod uwagę, obawiając się kosztów takiej kompleksowej usługi ze strony dewelopera. Tymczasem jest to niesłuszne myślenie, ponieważ wykończenie pod klucz bardzo często może być tańsze niż samodzielne wykończenie nowej nieruchomości! Oczywiście wszystko zależy od konkretnych opcji, użytych materiałów, metrażu mieszkania czy dodatkowych usług. Jednak w ogólnym rozrachunku, to właśnie deweloperzy mają dostęp do najlepszych cen zarówno, jeśli chodzi o usługi ze strony ekip remontowych, jak też produkty budowlane i wykończeniowe. Tym samym, choć zwykle wydaje się, że samemu znaczy taniej, w rzeczywistości koszty samodzielnego urządzania mieszkania niejednego mogą niemile zaskoczyć!

Wykończenie mieszkania pod klucz – korzyści

Mieszkanie pod klucz może w ogólnym rozrachunku być tańsze niż zakup mieszkania w stanie deweloperskim wraz z samodzielnym wykończeniem, aranżacją i wyposażeniem. Oszczędność finansowa to jednak niejedyna korzyść! Wybierając gotowe do zamieszkania mieszkanie, znacząco można oszczędzić również czas! W końcu koordynowanie ekipą remontową, wybór materiałów i inne niezbędne czynności związane z urządzaniem swojego mieszkania, pochłaniają mnóstwo czasu i energii. Tyczy się to szczególnie osób, które po raz pierwszy stają przed takim zadaniem i nie mają jeszcze doświadczenia w urządzaniu. I choć to kreatywne i satysfakcjonujące zajęcie, niejednokrotnie towarzyszą mu nieprzewidziane sytuacje stresowe.

Co ważne, mitem jest, że nie ma się wpływu na wykończenie pod klucz. Jest przeciwnie! Mnogość możliwości, zarówno jeśli chodzi o konkretne rozwiązania, jak i ich standard, pozwala na stworzenie wymarzonej przestrzeni pod własny gust i dostosowanej do potrzeb przyszłych lokatorów. Wykończenie pod klucz zwalnia jednak od wielu formalności i odpowiedzialności, co jest niewątpliwie ogromną korzyścią przy zakupie własnego mieszkania. Jeśli więc zależy Ci na sprawnym wykończeniu i wprowadzeniu się, skontaktuj się z naszym doradcą i skorzystaj z takiej możliwości!


Galeria

Ulubione ()
System CRM dla deweloperów OneButton