Najlepsze kredyty hipoteczne - jak wybrać najlepszą ofertę dla siebie?

Najlepsze kredyty hipoteczne - jak wybrać najlepszą ofertę dla siebie?

W minionym roku mieszkania z rynku pierwotnego w około połowie spośród wszystkich transakcji kupowane były za pieniądze pozyskane z kredytu hipotecznego. Jak jednak odnaleźć się w szerokiej ofercie banków? Jak wybrać najlepszy kredyt hipoteczny? 

Obecnie kredytów hipotecznych udziela w Polsce kilkadziesiąt banków, nie licząc osobnej oferty banków spółdzielczych. Oferty te są zróżnicowane – koszt udzielenia kredytu przez każdą instytucję jest inny, inaczej rozpatrywane są wnioski, inaczej przebiega też analiza kredytowa. Różne jest to, co dla klienta najistotniejsze – całkowite koszty zobowiązania i sposób oceny zdolności kredytowej przyszłych kredytobiorców.

Kredyt hipoteczny na mieszkanie

Liczba udzielonych w minionym roku kredytów hipotecznych osiągnęła w 2017 roku najwyższy od 6 lat poziom. Niskie stopy procentowe, jakie od długiego czasu się utrzymują i jakie zapewne jeszcze na tym poziomie pozostaną przez jakiś czas, zachęcają do podejmowania decyzji o zaciągnięciu kredytu hipotecznego. Kredyty zaciągane są zarówno w celach mieszkaniowych, jak i inwestycyjnych.

Mieszkanie pod inwestycję

Z niskich stóp procentowych nie cieszą się jednak oszczędzający na lokatach czy kontach oszczędnościowych. Mały zwrot z przekazanych w ręce banku środków zachęca do szukania innych rozwiązań, przynoszących wyższy zysk. Tutaj pojawia się myśl o inwestycji w nieruchomości, które obecnie przedstawiają dużo większe szanse dodatkowego zarobku. Mieszkanie pod inwestycje powinno spełniać kilka warunków, by być dla najemcy atrakcyjną opcją na rynku mieszkań na wynajem. Więcej o inwestycji w mieszkanie w jednym w kolejnych artykułów, jednak po krótce przedstawiając charakterystykę mieszkania, które wzbudzi zainteresowanie osoby szukającej czterech kątów, można wymienić: bliskość uczelni wyższych (w dużych miastach rynek najmu to w dużej mierze studenci), dobra komunikacja (linie tramwajowe i autobusowe), funkcjonalny rozkład (optymalne powierzchnie pokoi, wyraźny podział na strefy (tak, by np. Salon nie pełnij również funkcji sypialni). Atrakcyjność mieszkania podniesie również taras czy balkon.

Kredyt hipoteczny z doradcą

W wyborze kredytu hipotecznego mogą pomóc rozmaite porównywarki kredytowe, które według wypełnionych podstawowych danych, takich jak cena nieruchomości, wysokość wkładu własnego, kwota, jaka miałaby być pożyczona od banku, wiek kredytobiorców, mogą wskazać banki, które zaproponują najlepsze oferty kredytowe. Takie porównywarki nie biorą jednak wielu innych danych, ważnych dla każdego banku udzielającego wieloletniego zobowiązania. Analiza każdego klienta, przez każdą instytucję, przebiega indywidualnie i w trakcie samego wywiadu doradcy z klientem pojawia się mnóstwo pytań, począwszy od samego zbadania zdolności kredytowej potencjalnego klienta.

Kalkulator kredytowy może zatem stanowić wstęp do samego myślenia o kredycie hipotecznym, jednak po głębszą analizę, a nawet poprowadzenie pozyskiwania kredytu, warto zgłosić się do kompetentnego doradcy kredytowego.

Jak wygląda pomoc doradcy przy kredycie hipotecznym?

Doradca kredytowy od początku drogi kredytowej, poprzez odpowiedź banku, na podpisaniu dokumentów kredytowych kończąc, ma stały kontakt z klientem. Klient dzięki temu jest odciążony z wielu zadań, jakie na ubiegającym się o wieloletnie zobowiązanie spoczywają. Do tego dochodzi znajomość rynku i określenie możliwości finansowych klienta, dzięki czemu wniosek ma szanse trafić do banku dającego największe prawdopodobieństwo pozytywnej odpowiedzi. Klient niczym nie ryzykuje, za to otrzymuje profesjonalną obsługę i pomoc przy podjęciu bardzo ważnej, życiowej decyzji.

Każdy klient PCG może bezpłatnie skorzystać z opieki doradcy kredytowego, który od 11 lat w strukturach firmy prowadzi współpracę ze wszystkimi bankami udzielającymi kredyty hipoteczneSkuteczność pozyskania zobowiązania wynosi 100% wśród klientów, którzy przeszli wstępną weryfikację.

Kontakt do eksperta:

Adam Ryszczyk
a.ryszczyk@pcg.pl
885 852 903

Ulubione ()
System CRM dla deweloperów OneButton