Jak kupić mieszkanie deweloperskie w kilka dni?

Jak kupić mieszkanie deweloperskie w kilka dni?

 

Rynek nieruchomości przyzwyczaił nas w ostatnich latach do tego, że kupując nowe mieszkanie, trzeba na nie potem długo czekać. Często na etapie „dziury w ziemi” można skorzystać z atrakcyjnych cen zakupu, licząc się jednak z wybieraniem lokum z katalogu, a następnie oczekiwaniem na odbiór mieszkania. Czy w takim razie możliwy jest zakup lokalu w kilka dni? Okazuje się, że tak – wystarczy wybrać inwestycję z ofertą gotowych mieszkań. Przykładem osiedla dostępnego „od ręki” jest Victoria Apartments - apartamenty nad jeziorem Dąbie w Szczecinie.

 

Zakup gotowego mieszkania ma wiele zalet. Przede wszystkim do takiego lokalu można już wejść, na żywo zobaczyć układ pomieszczeń, sprawdzić, czy przestrzeń spełni nasze potrzeby, ocenić jakość wykonania nieruchomości, obejrzeć otoczenie inwestycji. Kupno mieszkania z rynku pierwotnego prostsze i wiąże się z mniej skomplikowaną transakcją, która – jeśli tylko jesteśmy zdecydowani – przebiega szybko i sprawnie.

 

Na początku warto umówić się z doradcą klienta na spotkanie, najlepiej od razu na terenie inwestycji, by wejść do dostępnych gotowych mieszkań o metrażu i układzie, które nas interesują. Przedstawiciel dewelopera z pewnością opowie o wszystkich szczegółach osiedla, oprowadzi po całym terenie, pokaże też miejsca parkingowe czy komórki lokatorskie. Warto zwrócić uwagę na dodatkowe lub niestandardowe elementy oferowane na danej inwestycji, atuty lokalizacji czy zagospodarowania terenu.

 

– Na osiedlu Victoria Apartments nad jeziorem Dąbie w Szczecinie przygotowaliśmy dla naszych mieszkańców kilka nieoczywistych rozwiązań. Na przykład wszystkie mieszkania mają balkony z dodatkową przestrzenią do przechowywania – dużą szafą wkomponowaną w estetykę elewacji i balkonu. Zmieszczą się w niej meble tarasowe czy drobny sprzęt sportowy mówi Małgorzata Przepiera, kierownik sprzedaży PCG w Szczecinie. – Na szczególną uwagę zasługują też tarasy na dachach dostępne dla mieszkańców, z pięknym widokiem na wodę i otaczającą przyrodę – dodaje Małgorzata Przepiera.

 

Jeżeli kupujący jest zdecydowany na dane mieszkanie, to można od razu umówić się na umowę przedwstępną, najczęściej już następnego dnia. Dokumenty są zazwyczaj podpisywane w salonie sprzedaży dewelopera. Potem jest etap płatności, umowa zawiera maksymalny termin wpłaty, jednakże, jeśli zależy nam na czasie i dokonamy jej od razu po podpisaniu umowy przedwstępnej, to w zasadzie kolejnego dnia możemy ustalić datę odbioru mieszkania.

 

– Na apartamenty w Szczecinie na osiedlu Victoria Apartments mamy przygotowane wszystkie niezbędne dokumenty do tego, by nabywca niemal natychmiast stał się właścicielem wybranego lokalu. W zasadzie czas całej transakcji zależy od gotowości kupującego do decyzji i wpłaty – mówi Małgorzata Przepiera. – Przeniesienie własności może się odbyć nawet tego samego dnia, w którym następuje odbiór kluczy, na przykład rano wydanie mieszkania, a po południu podpisanie umowy przenoszącej u notariusza – dodaje.

 

Szybka realizacja procesu zakupu wybranego mieszkania jest szczególnie ważna dla osób inwestujących w nieruchomości. Pozwala bowiem ochronić zgromadzony kapitał przed inflacją, ulokować go w sposób pewny i w nieodległym czasie generować przychody np. z najmu.

 


Ulubione ()
System CRM dla deweloperów OneButton